سالن زیبایی الهه زارع

شاید آرزوی برخی ها داشتن موهایی بلند باشد در گذشته اکثر زنان موهایی بلند داشتند و کوتاه کردن بیش از حد مو برای خانم ها خیلی طبیعی نبود اما امروزه با تغییرات عمیق در استانداردهای زندگی ما دیگر در قید باورهای قدیمی نیستیم می توان موها را در هر مدلی که خواست کوتاه نمود و به سبک دلخواه رسید از طرفی نیز کوتاه کردن موها فواید بیشماری دارد همچنین قبل از اینکه تصمیم به کوتاه کردن موها کنید نکات بسیاری وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید در ادامه به نکات مهم در کوتاه کردن مو می پردازیم . سالن زیبایی الهه زارع با خدمات کوتاهی مو در شمال  تهران در خدمت شماست

نکات مهم در کوتاه کردن مو

به مدل صورتتان چه نوع کوتاهی مو می آید :

از نکات مهم درکوتاه کردن مو توجه به فرم صورت است تا بتوان مدل مناسب را انتخاب نمود ؛ برای صورت های مربعی می توان از مدل مصری استفاده نمود و نیز نباید از موهای کوتاه پسرانه استفاده کرد ؛ برای صورت های گرد طول موها را کمی پایین تر از چانه در نظر بگیرید و قسمت بالای موها را کمی پف دار کنید تا حجم موها بیشتر دیده شده و صورت کشیده تر شود ؛ برای صورت های قلبی شکل مدل موی چتری مناسب است ؛ برای صورت های لوزی , بیضی و مستطیلی می توان  انواع مدل های کوتاه و ساده را می توان استفاده نمود در صورت های مثلثی نیز باید در قسمت بالای سر توجه کرد مدل سرخپوستی و مدل های شلوغ در انواع کوتاه و بلند برای این نوع صورت مناسب است .

موخوره ها را حذف کنید :

قبل از اینکه از آرایشگر بخواهید به مدل موی انتخاب شما بپردازد از وی بخواهید که موخوره ها را قیچی کند موهای شما در هر اندازه ای باشد باید در ابتدا قسمت های ضعیف و شکننده را حذف کنید اگر تعداد موخوره ها زیاد است ابتدا پایین موها را کوتاه بعد به مدل انتخابی را روی سر پیاده کنید .

مراقبت از موهای کوتاه شده :

شاید کوتاه کردن مو ها باعث شود تا صبح ها زمان بیشتری برای رسیدگی به کارهای منزل داشته باشید اما موهای کوتاه شده نیز نیاز به مراقبت دارند شما باید به استایل آنها اهمیت بدهید تا پس از بلند شدن موهای سالمی داشته باشیدهمچنین هر روز باید موهای کوتاه مدل دهید .

کوتاهی موها هر 6 تا 8 هفته یکبار :

برای اینکه پایین موها موخوره نگیرد و ضعیف و شکننده نشوند بهترین زمان برای کوتاه کردن موها هر 6 تا 8 هفته یکبار است بنابراین بهتر است موها را زود به زود کوتاه نکنید .

آگاهی داشتن نسبت به بافت موی خود :

از دیگر نکات مهم در کوتاه کردن مو شناخت بافت موی خود است در صورتی که موهای نازک و ابریشمی دارید مدل بلند و لبه دار را انتخاب نکنید و به جای ان می توان لایه های حجم دار و مدل های کوتاه تا روی شانه را انتخاب کنید .چتری های یک طرفه را جایگزین چتری های نوک تیز کنید در صورتی که موهای ضخیم و زبر و موج دار دارید از کوتاهی بیش از حد انها بپرهیزید که در پایین پر پشت و بالای سر باریک می شود .

عدم استفاده از شامپو :

بعد از اینکه مو ها را کوتاه کردید باید انها را بشویید بنابراین برای عدم آسیب رسیدن به موها , نیازی نیست که مو ها را قبل از کوتاهی با شامپو بشورید و خشک نمایید .

مراقبت های پس از کوتاهی مو

  • شستن موها با شامپوی مناسب مو
  • شستن موها با آب ولرم
  • موهای خیس سه برابر آسیب پذیر تر از موهای خشک هستند پس از حمام موها را زیاد با حوله ماساژ نداده و با شانه دانه درشت شاته بزنید .
  • استفاده از نرم کننده ها
  • در صورت آسیب دیدن مو به دلیل رنگ کردن یا حرارت زیاد ماسک مو را فراموش نکنید
  • استفاده از سرم یا کرم مو برای حفظ رطوبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمونه کارها

چت آنلاین !